Dlaczego peptydy Matrixyl 3000?
MATRIXYL® jest lipopeptydem (Palmitoyl-Lysyl-Dioxymethionyl-Lysine) pozbawionym tlenu wykazującym długotrwałe działanie przeciwstarzeniowe, doskonałym w walce ze zmarszczkami. Jego działanie opiera się na aktywowaniu syntezy 6 głównych składników macierzy skórnej i połączenia skórno-naskórkowego. Wygładza zmarszczki od wewnątrz poprzez odbudowanie skóry.
Matrixyl 3000 jest kompleksem dwóch aktywnych peptydów o bardzo małej cząsteczce (matrykin) Pal – GHK i Pal – GQPR. Peptydy te przenoszą do komórek naszej skóry informację o potrzebie przebudowy i naprawy oraz zmniejszają wytwarzanie mediatorów stanu zapalnego. Dzięki temu pobudzają fibroblasty do zwiększenia produkcji naturalnego kolagenu, elastyny, fibronektyn oraz kwasu hialuronowego. Jego działanie opiera się na aktywowaniu syntezy 6 głównych składników macierzy skórnej i połączenia skórno-naskórkowego. Wygładza zmarszczki od wewnątrz poprzez odbudowanie skóry.
Dzięki dołączonej do peptydów cząsteczce kwasu palmitynowego (Pal) matrykiny skuteczniej przenikają w głąb skóry, gdzie działają naprawczo i pobudzająco.
Matrixyl 3000 nie tylko zapobiega starzeniu skóry, ale też w widoczny sposób ją odmładza, a jego zdolność do częściowego odwrócenia skutków starzenia chronologicznego, naturalnego procesu biologicznego, zostało potwierdzone badaniami in vitro, in vivo i ex vivo.
W jednym z badań klinicznych na ochotnikach w wieku 39-74 lat, wykazano poprawę w zakresie głębokości zmarszczek o 45%, gęstości zmarszczek o 37% przy zastosowaniu 3% stężenia Matrixylu 3000.
Jak działa Matrixyl 3000?
- pobudza produkcję kolagenu i elastyny
- zwiększa produkcję kwasu hialuronowego – pośrednio zwiększając nawilżenie
- zapobiega powstawaniu zmarszczek
- spłyca głębokie zmarszczki oraz drobne linie
- zmniejsza wytwarzanie mediatorów stanu zapalnego w tym interleukiny-6
- spłyca istniejące rozstępy
- poprawia jędrność i elastyczność skóry
- pobudza procesy regeneracyjne skóry
Przy jakich problemach warto stosować Matrixyl 3000?
- skóra dojrzała z widocznymi zmarszczkami
- głębokie bruzdy i zmarszczki
- skóra po 35-tym roku życia z pierwszymi oznakami starzenia
- profilaktyka przeciwstarzeniowa od 30 roku życia
- zmarszczki pod oczami i w okolicy ust
- utrata owalu twarzy
- utrata jędrności i elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu
- skóra często narażona na promienie UV – opalanie, solarium
- starzejąca się skóra dłoni
- predyspozycje do rozstępów
- świeże rozstępy
Zobacz także inne wpisy...
Cera tłusta i trądzikowa – jakie są różnice i jak odpowiednio pielęgnować taką skórę?
Cera tłusta, łojotokowa, mieszana, trądzik – czy to określenia na jeden typ cery? Jakie są różnice i jak odpowiednio pielęgnować taką skórę? Przyjrzyjmy się cerze problematycznej. Co kryje się pod tym określeniem? Osoby, który borykają się z niedoskonałościami swojej cery najczęściej starają się je zatuszować pod grubą warstwą makijażu oraz wprowadzają mocno przesuszające preparaty do
Cera naczynkowa, wrażliwa a może już trądzik różowaty? Czym się różnią i jak je rozpoznać?
Co możemy zaproponować w gabinecie kosmetycznym i jak dobrać odpowiednią pielęgnację domową? To bardzo częsty problem w gabinetach kosmetycznych, dlatego usystematyzujemy wiadomości na ten temat i podpowiemy jak opiekować się takimi cerami. Przedstawimy studium kilku konkretnych przypadków. Skóra naczyniowa Cery naczyniowe to bardzo częsty problem, z którym klientki przychodzą do gabinetu kosmetycznego. Niestety często nie zdają
Trychologia – najszybciej rozwijająca się dziedzina branży Beauty. Poznaj ją i Ty.
Trychologia to obecnie bardzo rozwijająca się dziedzina. Słowo „trychologia” pochodzi od greckiego słowa trikhos oznaczającego włos. To dziedzina wiedzy zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób włosów oraz owłosionej skóry głowy. Aby dobrze zrozumieć jak ważna jest profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja włosów, należy najpierw zapoznać się z anatomią włosa. Włos jest to jeden z przydatków