+48 (22) 863 66 91 | info@shbeauty.pl

Producent organicznych kosmetyków dla profesjonalistów

wpis o zabiegu przeciw wypadaniu włosów

Jak skutecznie zatrzymać wypadanie włosów?

Jednym z najczęstszych problemów z jakimi zgłaszają się osoby do trychologa jest nadmierne wypadanie włosów lub brak porostu włosów. Często połączone ze swędzącą lub przetłuszczającą się skórą głowy. Przyczyn tego problemu może być bardzo dużo, dlatego tak ważna jest dokładna diagnoza, aby móc jak najszybciej wdrożyć prawidłowe terapie.

Coraz częściej osoby dotknięte tym problemem zgłaszają się nie tylko do lekarza, ale również do trychologa, kosmetologa czy fryzjera. Zwłaszcza kobiety szukają holistycznej pomocy w ustaleniu przyczyn wypadania włosów, co często jest bardziej skomplikowane niż w przypadku mężczyzn. Bez względu na płeć każdy przypadek wymaga kompleksowych badań lekarskich, dokładnej analizy obrazu skóry głowy i dobranych na ich podstawie terapii. Często sukces jest zależy od współpracy specjalistów między sobą.

Kiedy mówimy o nadmiernym wypadaniu włosów?

Na głowie mamy 100 000 – 150 000 tysięcy włosów, a dziennie wypada nam ich około 100. Z prostych obliczeń możemy wywnioskować, że rocznie wymianie ulega 24-36% włosów (na miejscu tych, które wypadają wzrastają nowe).

Problemy z wypadaniem włosów zaczynają się wtedy, gdy włosów zaczyna wypadać znacznie więcej, stają się one przerzedzone, a na skórze pojawiają się obszary zupełnie ich pozbawione. Może to być spowodowane wieloma czynnikami i mieć zarówno przebieg odwracalny, jak i trwały. Dlatego kluczowa jest szybka diagnoza i wdrożenie leczenia.

Zabieg, który powinien mieć każdy gabinet leczący wypadanie włosów

W ramach terapii przeciw wypadaniu włosów i łysieniu, możemy zaproponować różne zabiegi gabinetowe: trychologiczne i pielęgnacyjne. Jednym z nich jest zabieg DermaOrganic AT na urządzeniu Dermation™, który oferuje prowadzenia wyjątkowych terapii:

  1. Rewitalizuje skórę głowy – jest idealnym zabiegiem, który można łączyć z innymi terapiami. Umożliwia zadbanie o kondycję skóry głowy, aby stworzyć odpowiednie warunki do wzrostu włosów. Łagodzi skórę, nawilża i poprawia ukrwienie w sposób przyjemny i nieinwazyjny.
  2. Stymuluje włosy do wzrostu – pozwala na wprowadzenie koktajli i leków wgłąb skór, bez przerywania jej ciągłości. Daje to możliwość transportu nawet do 70 ml odżywczego dermokoktajlu wgłąb skóry i dotarcie wprost do mieszków włosowych.

Zabieg powstał z myślą o prowadzeniu zabiegów wśród osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegom igłowym. DermaOrganic AT to bezbolesna terapia, bez ryzyka powikłań oraz bez męczącego okresu rekonwalescencji, również w przypadku takich problemów jak wypadanie włosów.

Dlaczego to działa na wypadanie włosów?

Zabieg jest oparty na technologii Transdremalporacja™, która powoduje reorganizację błon komórkowych, tworzenie kanałów wodno-jonowych (tzw. akwaporyny), a tym samym zwiększenie przepuszczalności skóry. Dzięki tej metodzie składniki aktywne dostarczane są do skóry właściwej a nawet tkanek podskórnych, bez użycia igły! Jest to zaawansowany program regeneracji skóry na poziomie komórkowym i daje spektakularne efekty.

… więcej o terapiach DermaOrganic AT >>

Koktajl Advanced Hair Revital, który wtłaczamy podczas zabiegu, zawiera opatentowane formuły wpływające na wzrost włosów. Zawarte składniki odżywcze powodują, że mieszki włosowe są bardziej aktywne i zdolne do rozwoju. Dzięki temu pobudzony zostaje wzrost włosów, zwiększa się ich gęstość, a faza anagenowa, czyli faza wzrostu, ulegnie wydłużeniu. Dzięki dawce witamin i składników pielęgnujących koktajl odżywia skórę od środka, zapewniając tym samym odpowiednie podłoże do wzrostu.

Prawdziwą zaleta koktajlu Advanced Hair Revital jest uniwersalny mechanizm działania, niezależny od płci oraz kwestii hormonalnych – mogą go stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wystarczą już 2-3 zabiegi, aby zauważyć wyraźne przyhamowanie wypadania włosów.

Podczas zabiegu stymulujemy uśpione komórki macierzyste mieszka włosowego, przyspieszając w ten sposób inicjację fazy anagenowej. Z pomocą składników aktywnych działamy również na telomery komórek i ograniczamy ich starzenie. Formuła wpływa na ochronę mitochondria mieszka włosowego przed stresem oksydacyjnym i aktywnością wolnych rodników. Wydłużając tym samym fazę wzrostu włosa i zapobiegając przedwczesnemu rozpoczęciu fazy wypadania.

Dla efektywnego działania koktajlu kluczowe okazały się nie tylko składniki aktywne, ale również pełny proces formulacji. Precyzyjne stężenia składników, a nawet kolejność ich przetwarzania ma ogromny wpływ na późniejsze działanie całego produktu. Delikatna skóra głowy i mieszki włosowe wrażliwe na zmiany zachodzące w organizmie oraz czynniki zewnętrzne, skłoniły nas do sięgnięcia po składniki najwyższej jakości. Ich działanie zostały potwierdzone badaniami in vitro i in vivo. Dodatkowe dostosowanie formuły do pracy urządzenia i technologii daje nam gwarancje, że produkty spełniają swoje zadanie.

Efekty terapii rewitalizujących skórę głowy DermaOrganic AT:

efekty zabiegu DermaOrganic na porost włosów u mężczyzn
efekty zabiegu DermaOrganic na porost włosów u kobiety

Chcesz wprowadzić zabieg do swojego gabinetu?

Oferujemy elastyczne formy współpracy –  już teraz zadzwoń +48 (22) 863 66 91 lub napisz kontakt@beautyspaexpert.co