x
Zestawy na “dzień Mamy”
Dostępne jeszcze PRZEZ
  • dni
  • godzin
  • minut
  • sekund
+48 (22) 863 66 91 | info@shbeauty.pl

Producent organicznych kosmetyków dla profesjonalistów

Jak likwidować zmarszczki i zapobiegać powstawaniu nowych?

Jak myślimy o zabiegach anti-aging to pierwsze na myśl przychodzą nam zmarszczki. Zmarszczki to jeden z najbardziej charakterystycznych objawów starzenia się skóry. Są to, najprościej mówiąc, powstałe na skutek  działania różnych czynników zagniecenia skóry. 

Główny wpływ na ich powstawanie ma upływ czasu i biofizyczne procesy starzenia zachodzące w naszym organizmie. Jest to złożony proces i wynika z: 

  1. powtarzających się ruchów mięśni, 
  2. osłabienia funkcji podporowych włókien kolagenowych i funkcji sprężystości włókien elastynowych, 
  3. zmniejszenia grubości skóry właściwej, 
  4. wpływu własnego ciężaru i działającej na skórę siły grawitacji. 

Dodatkowo duży wpływ zarówno na powstawanie zmarszczek jak i ich pogłębianie ma styl życia, geny, promieniowanie UV, hormony, ubytki tłuszczu i kości, higiena i pielęgnacja skóry, dieta. Różne badania wskazują, że systematyczne dostarczanie odpowiednich składników aktywnych odgrywa istotną rolę w odmładzaniu skóry. Jak dobrze wiemy, istnieją ograniczenia w postaci przenikania i wchłaniania tych dobroczynnych substancji i sama pielęgnacja nie da takiej skuteczności jak odpowiednio dobrane zabiegi. Ważna jest wieloetapowość i działanie na różnych płaszczyznach skóry i holistyczne podejście do stworzenia indywidualnej terapii. Na początku należy skórę dokładnie oczyścić, złuszczyć martwe komórki naskórka, przygotować skórę do dalszych kroków. Następny etap to silne pobudzanie skóry do aktywności, poprawa mikrokrążenia, pobudzanie czynników wzrostu. I kolejny etap to wprowadzanie składników aktywnych w głębsze partie naskórka i skóry właściwej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zabieg DermaOrganic oparty na technologii transdremalporacji, która powoduje reorganizację błon komórkowych, tworzenie kanałów wodno-jonowych a tym samym zwiększenie przepuszczalności skóry. Dzięki tej metodzie składniki aktywne dostarczane są do skóry właściwej a nawet tkanek podskórnych.

Ale technologia to nie wszystko. Ważne jest to, co wprowadzamy w głąb skóry. W koktajlach T-derm Series znajdziemy wiele opatentowanych składników aktywnych z potwierdzoną badaniami skutecznością. Np Matrixillipopeptyd skierowany głównie do walki ze zmarszczkami, jego działanie opiera nie na aktywowaniu syntezy składników macierzy skórnej i połączenia skórno-naskórkowego, odbudowuje skórę od wewnątrz wygładza zmarszczki. Albo Riboxyl, który stymuluje syntezę białek strukturalnych i ogranicza degradację tkanki skórnej. Albo Neuropeptyd SYN AKE, który  naśladuje działanie paraliżującego peptydu znalezionego w jadzie żmii, który rozluźnia mięśnie i niweluje zmarszczki mimiczne. Pomaga ujędrnić skórę, zmniejszyć bruzdy i spłycić zmarszczki, dodatkowo nawilża i regeneruje komórki skóry. 

Starzenie się jest nieuchronne ale możemy je opóźniać. Ważne jest, aby mądrze i stosownie do wieku oraz stanu skóry, wybierać techniki, urządzenia, składniki aktywne, łączyć je ze sobą, wykonywać zabiegi w odpowiednich odstępach, aby nie przestymulować skóry. Rozmawiajmy z naszymi klientkami i uświadamiajmy im, że kosmetologia oferuje znacznie więcej dobra niż tylko wszystkim znany kwas hialuronowy i botox.

Szczegóły oferty
DermaOrganic Active Treatment